Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Pełnokrężnik wielobarwny Holodiscus discolor var.arifolius C5/80-100cm

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 81,48 zł / szt. 88,00 zł / szt.

Pełnokrężnik wielobarwny

Holodiscus discolor var. arifolius

Niespotykany jeszcze u nas, bardzo interesujący krzew pochodzący z Ameryki Północnej. Warty uprawiania z uwagi na niesamowitą dekoracyjność i odporność na warunki klimatyczne.
Obfite kwitnienie i gęsty pokrój sprawiają, że krzew jest wystarczająco atrakcyjny i można go z powodzeniem zaprosić do naszego ogrodu. 

To atrakcyjny krzew o zmiennych rozmiarach, od 1,5 m - 3 m wysokości i zwykle większej szerokości. Ozdobny z długich, klapowanych liści, ciemnozielonych na górnej stronie blaszki, spodem jaśniejszych, aż do białawych; jesienią żółtych i pomarańczowych.

Szczególnie podczas kwitnienia jest ozdobny; zwracają uwagę długie, kremowobiałe, zwisające kwiatostany długości nawet do 30 cm pojawiające się na wierzchołkach pędów w lipcu i sierpniu.

Po kwitnieniu krzew zdobią brązowoszare owocostany, które wiszą aż do zimy i są przy tym w pełnej dojrzałości wielce filigranowe.

W naturze jest to roślina leśna i dlatego najlepiej sadzić ją w towarzystwie innych krzewów i drzew w ogrodach naturalistycznych, leśnych, a nawet japońskich czy rustykalnych.

Doskonale nadaje się do sadzenia jako roślina parawanowa lub w tle nasadzenia, ale jest wystarczająco atrakcyjny, by sadzić go również na pierwszym planie.

Rady ogrodnika:

- sadzić na stanowiskach słonecznych i półcienistych,

- w głębokim, żyznym podłożu o wysokiej zawartości próchnicy,

- po kwitnieniu wskazane jest wycinanie najstarszych pędów tuż przy ziemi oraz skracanie pozostałych,

- całkowicie mrozoodporny.

Doug Murphy [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 5-litrowych, mają wysokość ok. 80 cm.