Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Perovskia wysoka BLUE - 30 szt. nasion

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 3,61 zł / opak. 3,90 zł / opak.

Lawendowe łany...

Perovskia atriplicifolia Blue

To wysoka odmiana dorasta do 1-1,2 m wysokości.

Jej uzupełnieniem może być niska odmiana - 'Lacey Blue' dorastająca do 50-60 cm.

Niezwykle piękny, rzadko spotykany, wieloletni półkrzew atrakcyjny ze względu na późny okres kwitnienia, kiedy już niewiele kwiatów zdobi ogrody.

Ozdobny z aromatycznych, za młodu szaro omszonych, głęboko powcinanych, prawie pierzastych liści i dużych wiech lawendowo-niebieskich kwiatów o długości do 45 cm, które ukazują się późnym latem i wczesną jesienią na szczytach pędów.

Perovskia przypomina lawendę, kwitnie tuż po niej i doskonale uzupełnia się z nią kolorystycznie.

Ze względu na zapach, rośliny należy sadzić wzdłuż ciągów pieszych, murów oraz na rabatach z bylinami lub niskimi krzewami, w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych, np. z roślinami o żółtych liściach lub kwiatach.

Najpiękniejszy efekt kwitnienia widoczny jest, gdy rośliny rosną w dużej grupie w kompozycji z trawami ozdobnymi. Ich delikatny, ażurowy pokrój sprawia, że doskonale nadają się do kompozycji naturalistycznych, do sadzenia w ogrodach skalnych, na rabatach i w pojemnikach.

Rośliny miododajne.

Sekrety uprawy:

- łatwe w uprawie, rosną w każdej przepuszczalnej, przesychającej, niezbyt zasobnej, wapiennej glebie, na stanowiskach słonecznych,

- na bardzo żyznych i wilgotnych glebach rośliny mogą tracić ładny pokrój, a ich pędy pokładać się,

- roślina mrozoodporna, ale może przemarzać w surowe zimy. Wiosną szybko jednak odrasta od korzeni. Podstawę krzewu na zimę zaleca się okryć liśćmi lub igliwiem,

- wiosną pędy przycina się krótko nad ziemią.

W naszej ofercie świeże nasiona perovskii wysokiej.