Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Pieris japoński VALEY VALENTINE Pieris japonica C4/40-50cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 35,19 zł / szt. 38,00 zł / szt.

Pachnące dzwoneczki...

Pieris japoński VALEY VALENTINE

Pieris japonica

Pieris jest zimozielonym krzewem ozdobnym o rozłożystym pokroju, o lekko zwieszonych pędach, dorastającym do 80 cm wysokości 1,3 m szerokości.

Charakterystyczną cechą tego gatunku są zwisające wierzchołkowe grona na początku winnoczerwonych, potem jaśniejszych, z białą dolną częścią korony pachnących kwiatków (IV-V), podobnych do konwalii, oraz skórzaste, zimozielone liście. Młode wiosenne przyrosty listków mają kolor intensywnie różowy, potem stają się zielone z białym obrzeżeniem. Hodowca: Dr Robert Ticknor z USA.

Można go uprawiać jako krzew soliterowy o efektownym pokroju, zimozielonych, często dwubarwnych liściach i obfitym kwitnieniu wiosną, choć bez problemu znajduje także swoje miejsce w mieszanych zaroślach.

Gatunek ten nadaje się do prowadzenia w donicach w zacienionej części tarasu, w ogródku dachowym lub patio. Należy również do podstawowych krzewów w ogrodach w stylu japońskim. Spośród krzewów najodpowiedniejszymi partnerami są dla niego różaneczniki, azalie, kalmie, hortensje, enkianty, borówki amerykańskie oraz klony japońskie i iglaki.

 Piękny podszyt stanowić mogą wrzosy i wrzośce.