Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Piwonia ITOH PINK DOUBLE DANDY 'Keiko' Paeonia /C5

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 137,04 zł / szt. 148,00 zł / szt.

Gatunek kolekcjonerski...

Piwonia ITOH PINK DOUBLE DANDY Keiko

Paeonia ITOH

hodowca: Anderson, 1999

„Pink Double Dandy” sprzedawany jako KEIKO to piwonia Itoh (inaczej krzyżówka hybrydowa), która kwitnie w połowie wiosny.

Kwiaty pachnące o podwójnych, ciemnoróżowych do lawendowych płatkach pojawiają się na szczytach silnych, pionowych łodyg, które zazwyczaj tworzą zwarty, zaokrąglony krzew do 100 cm wysokości i szerokości. W miarę dojrzewania kwiaty stopniowo blakną do różowego.


Warto wiedzieć, że... piwonie ITOH są u nas jeszcze mało znane i rzadko spotykane. Ich nazwa pochodzi od nazwiska Japończyka dr Toichi Itoh, który pierwszy dokonał krzyżówki piwonii bylinowej z drzewiastą.

 Piwonie ITOH przejęły najlepsze cechy swoich rodzicielek, czyli duże kwiaty w niezwykłych kolorach i piękne liście piwonii  drzewiastych, a także wigor i odporność na choroby piwonii zielnych.

 W przeciwieństwie do piwonii drzewiastych pędy piwonii ITOH nie drewnieją, tylko zanikają na zimę podobnie jak pędy piwonii zielnych. O ile u piwonii chińskiej kwitnienie jest dość krótkie - to  kwitnienie piwonii z grupy Intersectional jest długie i na dojrzałym krzewie może rozciągać się nawet do 1 miesiąca, rozwijając kolejne pąki kwiatowe. Dorosła piwonia z tej serii jest w stanie wytworzyć nawet do 50 kwiatów ! 

W zależności od odmiany osiągają różne rozmiary, najczęściej w granicach 0,6 -1,2 m wysokości.

Warunki uprawy:

Sadzimy je na taką głębokość, by miejsce wytwarzania pąków kwiatowych nie znalazło się głębiej niż 2 cm poniżej gruntu - jeśli posadzimy je zbyt głęboko nie zakwitną, podobnie jak piwonie bylinowe. 

W pierwszym roku po sadzeniu nie zasilamy ich nawozami azotowymi, muszą mieć czas by we własnym tempie zadomowić się w ogrodzie.

Są całkowicie mrozoodporne i dobrze udają się w naszej strefie klimatycznej.

 By  osiągnęły docelowe rozmiary będą potrzebowały kilku lat w ogrodzie. Jak większość piwonii są roślinami długowiecznymi i mogą pozostawać na jednym stanowisku  przez wiele lat.

W naszej ofercie piwonie ukorzenione w 5-litrowych pojemnikach.