Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Prinsepia wiśniowa Prinsepia sinensis C2/30-40cm

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 77,78 zł / szt. 84,00 zł / szt.

Prinsepia wiśniowa
Prinsepia sinensis

 Niespotykany w Polsce krzew owocowy i ozdobny pochodzący z północnych Chin.
Bardzo wcześnie, bo już w końcu zimy, wypuszcza młode liście (nie są uszkadzane przez mróz nawet przy -8'C).
Zakwita w końcu kwietnia białymi lub żółtymi, pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się ciemno-purpurowe kuliste owoce do 2 cm średnicy smakiem przypominające wiśnie.
Owoce prinsepii dojrzewają w sierpniu.
Zarówno kwitnienie, a potem także owocowanie tej rośliny są z reguły bardzo obfite, ilość owoców powoduje najczęściej łukowate wyginanie się ciernistych pędów aż do samej ziemi!
Prinsepia ma pokrój krzewiasty, zazwyczaj osiąga do 1,5 metra wysokości i jest całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie.
Rośnie dość szybko osiągając maksymalną wysokość, po czym zaczyna się zagęszczać.W ogrodach może pełnić zarówno funkcje ozdobne, jak i użytkowe.
Polecamy łączyć ją w zestawieniach wraz z nietypowymi roślinami owocowymi, takimi jak: nieszpułki, tarniny, głogi czy jadalne jarzębiny.
Nadaje się też na żywopłoty.


Warto wiedzieć, że... wcześnie zrzuca liście, bo już po zbiorze owoców. Lepiej owocują krzewy sadzone po 2-3 sztuki, ale pojedynczy okaz też będzie obficie owocował.

 Rady ogrodnika:

Krzew ma niskie wymagania glebowe, nadaje się w zasadzie do sadzenia na miejscach nieurodzajnych, choć szybciej wejdzie w okres owocowania na stanowiskach żyznych, na glebie wapiennej, lekko wilgotnej i przepuszczalnej.
Całkowicie mrozoodporny.
Poniżej 3-letni okaz w marcu; zwróć uwagę, jak szybko wchodzi w okres wegetacji (w tle krzewy porzeczek, które jeszcze są w stanie bezlistnym).


W naszej ofercie rośliny o wysokości 30-40 cm ukorzenione w 2-litrowych pojemnikach.

Poniżej przykładowa sadzonka we wrześniu.