Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Rojnik ogrodowy nr 2 Sempervivum hybridum /misa 17cm

Dostępność:

Zimozielone rozety...

Rojnik ogrodowy nr 2

Sempervivum hybridum

Rojniki są to rośliny zimozielone, u których mięsiste listki zebrane są w bardziej lub mniej zwarte rozetki. Listki mogą się różnić kolorem lub rodzajem posiadanych włosków umieszczonych wzdłuż brzegów.

Właśnie rozetki są główną ozdobą rośliny, która wytwarzając w kątach dolnych listków rozetki potomne rozrasta się czasem w duże kolonie. Różne gatunki rojników pasują do siebie. Należy je zawsze sadzić w grupach, podkreślając ozdobny charakter rozetek.

 

Rojniki to rośliny najczęściej spotykane w ogródkach skalnych, żwirowych, między kamieniami, na starych pniach drzew, gdzie zadowolą się nawet minimalną ilością substratu.

W ogródku skalnym posadzone między kamieniami stopniowo się rozrastają i z czasem tworzą interesujące mini krajobrazy.

Jako rośliny o regularnych formach, ale o różnym pokroju i ubarwieniu, rojniki stanowią efektowny składnik kompozycji roślinnych. Doskonale sprawdzają się jako ozdoby bardzo nasłonecznionych balkonów i tarasów. Można je wykorzystać jako rośliny obwódkowe na grządkach i rabatach, chociaż najlepiej prezentują się na kamieniach i skałach.

Małe rozmiary oraz minimalne zapotrzebowanie sprawiają, że rojniki mogą być wykorzystane w wielu aranżacjach ogrodowych. Nadają się na murki i tarasy, gdzie zasiedlają najsuchsze nawet szczeliny między kamieniami i płytkami chodnikowymi. Mogą być wykorzystywane również do zakładania mini ogródków w różnych pojemnikach, do tworzenia kompozycji przestrzennych, a także do zazieleniania dachów.

Ciekawostka: Gatunki rojników rosnące w niewielkiej odległości od siebie mogą się łatwo krzyżować, dając nieoczekiwane, zupełnie nowe formy.

Rady ogrodnika:

Są bardzo łatwe w uprawie i całkowicie mrozoodporne - to doskonałe sukulenty na trudne stanowiska. Na dobrze dobranym stanowisku rojniki nie wymagają już dalszej pielęgnacji.

Preferują stanowiska w pełnym słońcu.

Lubią podłoże suche, ubogie, gliniasto-żwirowo-kamieniste.

Nie znoszą nadmiaru wilgoci.

Odporne są na szkodniki i choroby.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w misach o średnicy 17 cm.

Poniżej przykładowa sadzonka.