Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Azalia HOMEBUSH na PNIU Rhododendron C6/Pa60(100)cm *K8

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 172,22 zł / szt. 186,00 zł / szt.

Mini drzewko...

Azalia HOMEBUSH na pniu

Rhododendron

To jedna z bardziej widowiskowych odmian, która wprowadzi do ogrodu orientalny nastrój i kolor już na początku wiosny...


Photo - http://plantsgallery.blogspot.com

Bardzo wartościowa odmiana ze względu na niezwykle duże kwiaty skupione w wierzchołkowe kwiatostany. Jej intensywnie różowe kwiatostany rozwijają się wyjątkowo obficie w maju i czerwcu.

 Liście eliptyczne, do 3 cm długości, o charakterystycznym, żywicznym zapachu. Zimą liście zwijają się w rurkę i ciemnieją, przybierając barwę brązową. Liście żyją dwa okresy wegetacyjne.

 Jest krzewem o średnim tempie wzrostu i wyprostowanym pokroju, osiąga około 1 m wysokości i 1,3 cm szerokości po 10 latach.

Niezwykle elegancko prezentuje się nad wodą oraz w towarzystwie krzewów iglastych. Dobrym zestawieniem dla różaneczników będą hortensje wiechowate, które zakwitną latem, gdy te już zakończą swoje widowiskowe kwitnienie. 
Warto posadzić kilka krzewów razem w grupie.

Wspaniale prezentuje się w ogrodach leśnych, naturalnych i japońskich w lekkim cieniu sosen i brzóz.

Photo - http://plantsgallery.blogspot.com

Rady ogrodnika:

Sadzić w miejscach osłoniętych, cienistych i pół cienistych, najlepiej na wystawie północnej i zachodniej, na wilgotnych, przepuszczalnych, piaszczysto-gliniastych, ale żyznych glebach o kwaśnym odczynie.

Dołek przeznaczony do sadzenia powinien mieć średnicę 40-50 cm i  około 30 cm głębokości.

Powierzchnię wokół krzewu należy po posadzeniu wyściółkować korą drzew iglastych - ograniczy to wzrost chwastów oraz zmniejszy wysychanie podłoża i powoli zakwasi też glebę.

Azalie nawozimy dwa razy do roku, pod koniec kwietnia i w pierwszych dniach lipca jednym z nawozów dla roślin kwaśnolubnych.

P 

Na cienistym stanowisku kwiaty są jaśniejsze, tak, jak na zdjęciu poniżej.

W naszej ofercie rośliny w formie małych drzewek o wysokości pnia 60 cm + korona = wysokość całkowita około 100 cm, ukorzenione są w pojemnikach 6-litrowych.