Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Spartyna grzebieniasta Aureomarginata /P13

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 9,26 zł 10,00 zł

Kaskadowa trawa

Spartyna grzebieniasta Aureomarginata

Spartina pectinata

Silnie rosnąca trawa ozdobna o kępiastym, przewisającym pokroju, dorastająca do 160-180 cm.

Liście bardzo ozdobne, łukowate, przewisające, ciemnozielone z wąskim, żółtym obrzeżeniem.

Rozrasta się podziemnymi rozłogami.

Liście bardzo odporne na warunki atmosferyczne, zasuszone pozostają ozdobne przez całą zimę. Roślina świetnie nadaje się do sadzenia w trudnych warunkach.

 

Może przez wiele lat rosnąć w tym samym miejscu.

Jest mocnym architektonicznym akcentem, a jednocześnie dodaje lekkości kompozycji ogrodowej. Posadzona w rytmicznych odstępach tworzy też szkielet rabaty i wprowadza geometryczny porządek. Pośród niej doskonale wyglądają rudbekie, rozchodniki i jeżówki, a także funkie, rodgersje i bergenie. Ich duże i masywne liście pięknie się prezentują na tle delikatnych faktur liści tej trawy. Takie kompozycje są łatwe w utrzymaniu i ciekawe o każdej porze roku.Warto zwrócić uwagę na zimową urodę zeschniętej trawy i pozostawić ją nie ściętą na zimę. Osrebrzona szadzią cieszy swym widokiem w mroźne zimowe poranki.

 

Warunki uprawy:

Ma małe wymagania glebowo-klimatyczne. Znosi okresowo suszę. Dobrze znosi okresowe zalewanie wodą. Jest stosowana również do umacniania brzegów wód stojących i wolno płynących.

Wytwarza silne kłącza i za ich pomocą rozrasta się na boki tworząc obszerne kępy. System korzeniowy jest mocno rozbudowany i silnie wiąże glebę, co chroni przed osuwaniem się. Może rosnąć w pełnym słońcu jak i w lekkim cieniu. Odporna na mrozy całkowicie.

Zalecana rozstawa do umacniania brzegów stawów około 10szt na 1 m2.
Na małych powierzchniach wymaga ograniczników.

W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w pojemnikach o średnicy 13 cm.