Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

STYRAKOWIEC japoński Pterostyrax hispida P11/30-40cm

Dostępność:

Egzotyczny okaz...

Styrakowiec japoński

Pterostyrax hispida

To bardzo rzadki okaz spotykany jedynie w arboretach lub w ogrodach kolekcjonerów; szybko rosnący, rozłożysty krzew lub małe drzewko o ładnym pokroju.
Pochodzi z Japonii i Chin.
Dorasta do około 5 m wysokości.
Ma bardzo egzotyczny wygląd.

Liście są duże, do 20 cm długości, soczyście zielone, owalne, tworzące gęstą koronę.
Puszyste kwiaty rozwijają się na początku lata. Zebrane są w obfitych, zwisających wiechach, długości do 25 cm. Są kremowobiałe, przyjemnie pachną i mają długie, wystające ponad płatki, liczne pręciki.
Kwitnienie jest bardzo obfite i daje efekt trochę podobny do tego u złotokapów. W USA bywa nazywany też Wisteria tree.


Jesienią między liśćmi zwisają liczne, długie owocostany z jasnobrązowymi, szczeciniastymi owocami i pozostają przez okres zimy zdobiąc nagie gałęzie.

Styrakowiec najlepiej rośnie na świeżych, żyznych i kwaśnych glebach oraz w słonecznym lub lekko zacienionym, osłoniętym miejscu. Jednoroczne długopędy dość późno kończą wegetację i mogą być uszkadzane przez wczesne, jesienne mrozy, ale krzew szybko się regeneruje.

Jego odporność na mróz jest dość dobra w większości rejonów naszego kraju.Te ozdobne, cienioznośne drzewka dobrze znoszą cięcie, ale powinny być przycinane tylko, aby kontrolować kształt i wielkość korony. Na ogół nie wymagają przycinania, mają ciekawy, naturalny pokrój.

Styrakowiec powinien mieć dużo miejsca wokół siebie, gdyż rozrasta się dość szeroko, a ponadto w zagęszczeniu nie można w pełni docenić walorów dekoracyjnych tego drzewka.

 

W naszej ofercie sadzonki o wysokości 30-40 cm ukorzenione w 1-litrowych pojemnikach.