Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Świerk kłujący BIAŁOBOK Picea pungens P15/30cm

Dostępność:

Niezwykły kolor

Świerk kłujący BIAŁOBOK

Picea pungens

Interesująca, unikatowa polska odmiana odkryta przez Jana Białoboka, kierownika PINGW w Puławach.

Przez cały sezon wzbudza nasze zainteresowanie.

Cechą wyróżniającą odmianę jest niezwykłe, bo kremowobiałe wybarwienie igieł na młodych przyrostach wiosną (maj-czerwiec). Te jasne przyrosty wspaniale kontrastują ze srebrną barwą starszych pędów. To jedna z najpiękniejszych odmian świerka charakteryzująca się nieregularnym, stożkowatym, a zarazem bardzo gęstym pokrojem oraz powolnym wzrostem. Osiąga w wieku 10 lat zaledwie ok. 1,5-2 m wysokości przy rocznym przyroście 20 cm. Pędy ma krótkie, sztywne.

Polecana do różnego typu ogrodów, sadzona pojedyńczo oraz w zestawieniach kolorystycznych z innymi roślinami ozdobnymi na miejscach eksponowanych jako urozmaicenie zimozielonych kompozycji. Znakomicie pasuje do ogrodów skalnych, wrzosowisk oraz na skarpy w miejscach słonecznych. Jest idealnym drzewkiem do małego ogrodu, nie może jej również zabraknąć w ogrodzie japońskim czy żwirowym. Nadaje się do kompozycji z miniaturowymi azaliami w podszyciu.

Rady ogrodnika:

Ma bardzo małe wymagania glebowe, lubi stanowiska słoneczne. Młode pędy mogą być uszczykiwane w celu utrzymania zwartego pokroju oraz utrzymania jeszcze niższej formy, a tym samym pojawiania się większej ilości białawych przyrostów wiosną.

Jest całkowicie mrozoodporny.

W naszej ofercie świerki o wysokości 30 cm ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.
Poniżej przykładowe sadzonki wiosną.