Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Świerk pospolity ACROCONA Picea abies C3/20-30cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 41,67 zł / szt. 45,00 zł / szt.

Z czerwonymi szyszkami...

Świerk pospolity ACROCONA

Picea abies

Interesująca odmiana świerka pospolitego o powolnym wzroście i intensywnym kolorze szyszek na zakończeniach pędów, znaleziona przez Oskara Roberta Friesa w 1890 roku w lesie w Szwecji. 

 

Cechą wyróżniającą odmianę są ciekawe kolorystycznie młode szyszki, które mają czerwone zabarwienie i co roku na wiosnę pojawiają się w dużych ilościach na końcach pędów nawet już u młodych roślin !
Jest to też jedna z najpiękniejszych odmian świerka charakteryzująca się nieregularnym, stożkowatym, a zarazem bardzo gęstym pokrojem oraz powolnym wzrostem. Osiąga w wieku 30 lat zaledwie ok. 4-5 m wysokości przy szerokości  4 metrów. 
Pokrój roślin w zarysie szerokostożkowaty z gałęziami wyrastającymi z pnia niemal pod kątem prostym i ze zwisającymi gałęziami bocznymi nadaje malowniczego charakteru.


Polecany do różnego typu ogrodów, sadzony pojedyńczo oraz w zestawieniach kolorystycznych z innymi roślinami ozdobnymi na miejscach eksponowanych jako urozmaicenie zimozielonych kompozycji.


Znakomicie pasuje do ogrodów skalnych, wrzosowisk oraz na skarpy w miejscach słonecznych. Jest idealnym drzewkiem do małego ogrodu, nie może go również zabraknąć w ogrodzie japońskim czy żwirowym. Nadaje się do kompozycji z miniaturowymi azaliami w podszyciu.

 Dobry do sadzenia w małych ogrodach i wszędzie tam, gdzie można z bliska podziwiać niezwykłe szyszki na niewielkim drzewie. 

 

Rady ogrodnika:

Ma bardzo małe wymagania glebowe, najlepiej rośnie na glebach gliniasto-piaszczystych, próchnicznych, o umiarkowanej wilgotności, lekko kwaśnych.

Lubi stanowiska nasłonecznione i lekko zacienione.

Jest całkowicie mrozoodporny.

  

W naszej ofercie drzewka o wysokości około 20-30 cm ukorzenione w 3-litrowych pojemnikach.