Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Świerk pospolity ACROCONA Picea abies P15/40-60cm

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 26,85 zł / szt. 29,00 zł / szt.

Z czerwonymi szyszkami...

Świerk pospolity ACROCONA

Picea abies

Interesująca odmiana świerka pospolitego o powolnym wzroście i intensywnym kolorze szyszek na zakończeniach pędów, znaleziona przez Oskara Roberta Friesa w 1890 roku w lesie w Szwecji. 

 

Cechą wyróżniającą odmianę są ciekawe kolorystycznie młode szyszki, które mają czerwone zabarwienie i co roku na wiosnę pojawiają się w dużych ilościach na końcach pędów nawet już u młodych roślin!
Jest to też jedna z najpiękniejszych odmian świerka charakteryzująca się nieregularnym, stożkowatym pokrojem oraz powolnym wzrostem.

Osiąga w wieku 30 lat zaledwie ok. 4-5 m wysokości przy szerokości  4 metrów. 
Pokrój roślin w zarysie szeroko stożkowaty z gałęziami wyrastającymi z pnia niemal pod kątem prostym i ze zwisającymi gałęziami bocznymi u dorosłych egzemplarzy nadaje malowniczego charakteru.


Polecany do różnego typu ogrodów, sadzony pojedynczo oraz w zestawieniach kolorystycznych z innymi roślinami ozdobnymi na miejscach eksponowanych jako urozmaicenie zimozielonych kompozycji.


Znakomicie pasuje do ogrodów skalnych, wrzosowisk oraz na skarpy w miejscach słonecznych. Jest idealnym drzewkiem do małego ogrodu, nie może go również zabraknąć w ogrodzie japońskim czy żwirowym. Nadaje się do kompozycji z miniaturowymi azaliami w podszyciu.

 Dobry do sadzenia w małych ogrodach i wszędzie tam, gdzie można z bliska podziwiać niezwykłe szyszki na niewielkim drzewie.