Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Szałwia karłowa ROSE QUEEN Salvia nemorosa /C1,5 *K7

Dostępność:
Różowa, karłowa...
Szałwia omszona 'ROSE QUEEN'

Salvia nemorosa

Jest to wieloletnia, karłowa krzewinka dorastająca do około 40 cm, o sztywnym, wzniesionym pokroju, drewniejącym u nasady. Liście ma aromatyczne, zielononiebieskie przez cały sezon. Późną wiosną i latem wręcz eksploduje pulchnymi kwiatostanami, różowo-czerwonymi, pachnącymi, zwabiającymi motyle.

Bardzo dekoracyjna szałwia znajduje o wiele szersze zastosowanie niż tylko jako ozdoba grządek ziołowych. Wykorzystywana jest jako roślina ozdobna do kompozycji bylinowych, w ogródkach skalnych i żwirowych ze względu na pionowy akcent i zwarty pokrój wyglądem przypominający lawendę.Ponieważ cechuje ją duża tolerancja na przesuszenie - doskonale nadaje się do skrzynek balkonowych i ogródków tarasowych. Atrakcyjne kwiaty szałwii omszonej można włączyć w skład wielu różnorodnych i pięknych kompozycji. Jej kwiaty tworzą efektowny kontrast dla wielu innych roślin. Intensywnie różowoczerwone kwiatostany dobrze komponują z niebieskimi i białymi kwiatami oraz z limonkowymi liśćmi, jak u przywrotnika ostroklapowego. Wspaniałe kontrasty powstają też z niebieskimi i biało obrzeżonymi trawami.

Często stosowana jako obramowanie zabudowy przestrzennej ogrodu, podkreśla akcentowane elementy. Dobrze komponuje się z wrzosami oraz iglakami.

Roślina miododajna, przyjazna dla pszczół.

Warunki uprawy:

- roślina bardzo łatwa w uprawie,

- lubi stanowiska słoneczne o wystawie południowej,

- gleby piaszczysto - gliniaste, raczej wapienne,

- świetnie znosi susze,

- w celu uzyskania jednolitej, barwnej plamy należy sadzić 7-9 roślin na 1 metr2

 - po kwitnieniu należy ściąć przekwitłe kwiatostany w celu zachowania zwartego, gęstego pokroju krzewinki i ponownego kwitnienia.

- odporna na choroby i szkodniki,

- przed przymrozkami przyciąć na szerokość dłoni nad podłożem,

- jest mrozoodporna, w chłodniejszych rejonach wystarczy rośliny okryć gałązkami świerkowymi.


 W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w pojemnikach 1,5-litrowych.

Poniżej przykładowe rośliny w sezonie.