Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Wawrzynek Burkwooda SOMERSET Daphne x burkwoodii balot/50cm

Dostępność:

Unikatowy... 

Wawrzynek Burkwooda SOMERSET

Daphne x burkwoodii

Hybryda otrzymana ze skrzyżowania Daphne caucasica i Daphne cneorum.

Wyjątkowo rzadka roślina, coś dla koneserów i kolekcjonerów - półzimozielony krzew o dekoracyjnych liściach i wonnych kwiatach, w pąkach purpurowych, po rozwinięciu z delikatnym, różowym odcieniem.

 Jest niskim krzewem osiągającym około 100 cm wysokości i podobnej szerokości.

 Liście ma półzimozielone, siedzące, długie, lancetowate.

Niezwykłą ozdobą krzewinki są kwiaty zebrane w główkach na szczytach pędów, białoróżowe, o intensywnym zapachu.

Ten wawrzynek kwitnie w maju i lipcu, a czasami powtarza też kwitnienie jesienią.

Owoce zawiązują się sporadycznie, początkowo są żółtawobrunatne, później czerwonawobrunate.Rabatowe aranżacje wydadzą się jeszcze wspanialsze, gdy otaczać je będzie wonna aura. Wybierzmy wawrzynek, którego warto mieć w swoim  ogrodzie - wniesie kolor i zniewalający zapach. Z tego też względu warty jest rozpowszechniania w naszych ogrodach.

 Zadziwiająco i efektownie prezentuje się w ogrodach żwirowych, na nasłonecznionych  skalniakach, jako obwódki rabat oraz jako roślina okrywowa w reprezentacyjnej części ogrodu.
Stosowany jest często na niskie żywopłoty, jako pierwsze piętro w nasadzeniach ogrodowych, do nasadzeń naturalistycznych, oraz do zadarniania skarp.
Nadaje się też do sadzenia w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Sadźmy go w dużych skupiskach, np. wzdłuż ścieżek lub przy wejściu do domu, wówczas będziemy mieć wiele okazji do napawania się wonią jego kwiatów.


Rady ogrodnika:

Krzew lubi stanowiska słoneczne, ciepłe, gleby wapienne (!), przepuszczalne, gliniaste, próchniczne. Źle rośnie w miejscach bardzo cienistych na glebach zimnych i wilgotnych. 

Mrozoodporny, ale młode rośliny można profilaktycznie na zimę okrywać gałęziami iglastych lub usypywać kopczyki ze ściółki w obrębie systemu korzeniowego.

W naszej ofercie rośliny z bryłą korzeniową w balocie jutowym, mają wysokość ok. 50 cm.

Należy sadzić z jutą.

Poniżej przykładowa sadzonka w kwietniu.