Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Wawrzynek wonny RUBRA Daphne odora C3/40-60cm

Dostępność:

Pachnący...

Wawrzynek wonny Rubra

Daphne odora

Wyjątkowo rzadka roślina, coś dla koneserów i kolekcjonerów - wiecznie zielony krzew o dekoracyjnych liściach i wonnych kwiatach z czerwonoawo-purpurowym odcieniem.

 Jest niskim krzewem o cienkich pędach, osiągającym do 100 cm wysokości i podobnej szerokości.

Liście ma zimozielone, siedzące, długie, lancetowate, skórzaste. 

Niezwykłą ozdobą krzewinki są kwiaty zebrane w główkach na szczytach pędów, różowe o intensywnym  zapachu, zapylane przez motyle.

Ten wawrzynek kwitnie wczesną wiosną, często w lutym i marcu.

Owoce zawiązują się sporadycznie, początkowo są żółtawobrunatne, później czerwonawobrunate.

 

Rabatowe aranżacje wydadzą się jeszcze wspanialsze, gdy otaczać je będzie wonna aura. Wybierzmy wawrzynek wonny , którego warto mieć w swoim  ogrodzie - jest ozdobny cały rok dzięki atrakcyjnym, zimozielonym liściom, a gdy zakwitnie, wniesie kolor i zniewalający zapach. Z tego też względu warty jest rozpowszechniania w naszych ogrodach.

 Zadziwiająco i efektownie prezentuje się w ogrodach żwirowych, na nasłonecznionych  skalniakach, jako obwódki rabat oraz jako roślina okrywowa w reprezentacyjnej części ogrodu. Stosowany jest często na niskie żywopłoty, jako pierwsze piętro w nasadzeniach ogrodowych, do nasadzeń naturalistycznych, oraz do zadarniania skarp. Nadaje się też do sadzenia w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Sadźmy go w dużych skupiskach, np. wzdłuż ścieżek lub przy wejściu do domu, wówczas będziemy mieć wiele okazji do napawania się wonią jego kwiatów.


Rady ogrodnika:

Krzew lubi stanowiska słoneczne, ciepłe, gleby wapienne (!), przepuszczalne, gliniaste, próchnicze.
Źle rośnie w miejscach bardzo cienistych na glebach zimnych i wilgotnych. 

Na zimę okrywać gałęziami iglastych, u młodych krzewów warto usypywać kopczyki ze ściółki w obrębie systemu korzeniowego.


W naszej ofercie rośliny w 3-litrowych pojemnikach o wysokości ok. 40-60 cm.

Poniżej przykładowa sadzonka w kwietniu.