Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Werbena patagońska Verbena bonariensis /C2

Dostępność:

Długo kwitnie...

Werbena patagońska

Verbena bonariensis

Egzotyczna, okazała roślina jednoroczna lub bylina dorastająca do wysokości 120 cm o kwiatach zebranych w baldachowate kwiatostany barwy liliowej, zdobiące ją od lipca, aż do pierwszych przymrozków.

Jej kwiaty zebrane w baldachy osadzone są na końcach długich, sztywnych łodyg, a zyskują dodatkowo na atrakcyjności, dzięki odwiedzającym je różnobarwnym motylom.

Werbena patagońska pasuje do wielu kompozycji w ogrodzie, wygląda najlepiej na większych rabatach, gdzie może rosnąć w dużych grupach kolorystycznych.

Doskonale prezentuje się w ogrodach naturalistycznych, angielskich i rustykalnych.

Pięknie kołysze się na wietrze, co czyni ją doskonałą rośliną do zestawień z trawami, jeżówkami, rudbekiami i innymi późnoletnimi bylinami.

Pomimo wielkości jest to bardzo lekka roślina, która nie zakłóci ładu i symetrii ogrodu gdziekolwiek rośnie.


Pasuje do wielu aranżacji ogrodowych.


Rady ogrodnika:

Uprawa werbeny nie wymaga dużego zachodu ani wysiłku.

Werbena patagońska jest byliną kwitnącą w pierwszym roku po wysiewie.

Dobrze zimuje pod okrywą z liści w cieplejszych rejonach kraju, kwitnąc wcześniej i obficiej niż w pierwszym roku uprawy. W najzimniejszych miejscach kraju należy traktować ją jako roślinę jednoroczną.

Bardzo łatwo się sama wysiewa, dzięki czemu możemy uprawiać ją z roku na rok, tylko należy pozostawić kwiatostany aż do późnej jesieni, aby zdążyły zrzucić nasiona. Nasiona werbeny patagońskiej wschodzą bardzo szybko i obficie.

W ogrodzie dobrze rośnie na stanowisku słonecznym, na glebach lekkich, piaszczystych lub piaszczysto-gliniastych o odczynie obojętnym lub alkalicznym.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 2-litrowych pojemnikach.