Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Wiśnia wczesna Kojou-no-mai na PNIU Prunus incisa C5/Pa80(110)cm *23K

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 127,78 zł / szt. 138,00 zł / szt.
Naturalne bonsai...
Wiśnia wczesna Kojou-no-mai w formie małego drzewka

Prunus incisa

Karłowa, interesująca odmiana o powyginanych pędach, rzadko spotykana,

Kwitnie w kwietniu i maju, jeszcze przed rozwojem liści, kwiaty bardzo efektowne, białe z różowym zabarwieniem, dzwonkowate, zebrane po kilka razem, na długich szypułkach, pachnące i miododajne.

Odmiana wczesna, typowo ozdobna, nieowocująca. Wypuszcza liście odwrotnie jajowate, ząbkowane, jasnozielone, później ciemniejące, jesienią przebarwiające się na czerwono.

Niezwykłym walorem ozdobnym tej odmiany są zygzakowate pędy, które są ozdobą drzewka także w okresie bezlistnym.


Wiśnie ozdobne mają szerokie zastosowanie w ogrodach miniaturowych, na wrzosowiskach, w karłowych nasadzeniach skalnych i w kompozycjach klombów. Nadają się do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach. Wspaniale prezentują się jako tło naszej działki.

Możemy również wysadzać je na obrzeżach naszego ogrodu, by wyraźnie wyznaczyć granice między naszym zielonym zakątkiem, a częścią użytkową podwórka, polem, sadem lub sąsiednim gospodarstwem.

 

W dużych powierzchniowo ogrodach, prześlicznie wyglądają  alejki wysadzane z obu stron wiśniami ozdobnymi, które w czasie kwitnienia zaskakują milionami kwiatów. Ponadto drzewa te są niezastąpionym elementem wystroju prawie każdego ogrodu stylizowanego na ogród wiejski czy japoński.

Jak widać możemy je sadzić praktycznie wszędzie, a dobrze pielęgnowane będą cieszyć nas wspaniałym wyglądem w czasie wypoczynku. Mogą one sprawić, że wiosna w naszym ogrodzie zagości jeszcze piękniej, tysiącami białych, bądź różowych kwiatów.

Poniżej nasz okaz w październiku.

 

Rady ogrodnika:

 Mrozoodporność - zadowalająca, tolerancja co do stanowiska - od słonecznego do cienistego i w stosunku do zasobności gruntu również, powoduje, że można ją bardzo polecać.

 Roślina wolno rosnąca, nie wymaga przycinania, ale w celach estetycznych można oczywiście formować koronę.

 

W naszej ofercie rośliny szczepione na pniu na wysokości 80 cm + korona= wysokość całkowita około 110 cm, ukorzenione są w pojemnikach 5-litrowych.