Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Wiśnia wczesna Kojou-no-mai Prunus incisa C3/60-80cm *6

Dostępność:
Naturalne bonsai...
Wiśnia wczesna Kojou-no-mai

Prunus incisa

Karłowa, interesująca odmiana o powyginanych pędach, rzadko spotykana,

Kwitnie w kwietniu i maju, jeszcze przed rozwojem liści, kwiaty bardzo efektowne, białe z różowym zabarwieniem, dzwonkowate, zebrane po kilka razem, na długich szypułkach, pachnące i miododajne.

Odmiana wczesna, typowo ozdobna, nieowocująca. Wypuszcza liście odwrotnie jajowate, ząbkowane, jasnozielone, później ciemniejące, jesienią przebarwiające się na czerwono.

Niezwykłym walorem ozdobnym tej odmiany są zygzakowate pędy, które są ozdobą drzewka także w okresie bezlistnym.

Dorasta do 2-3 m wysokości.


Wiśnie ozdobne mają szerokie zastosowanie w ogrodach miniaturowych, na wrzosowiskach, w karłowych nasadzeniach skalnych i w kompozycjach klombów. Nadają się do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach. Wspaniale prezentują się jako tło naszej działki.

Możemy również wysadzać je na obrzeżach naszego ogrodu, by wyraźnie wyznaczyć granice między naszym zielonym zakątkiem, a częścią użytkową podwórka, polem, sadem lub sąsiednim gospodarstwem.


W dużych powierzchniowo ogrodach, prześlicznie wyglądają  alejki wysadzane z obu stron wiśniami ozdobnymi, które w czasie kwitnienia zaskakują milionami kwiatów. Ponadto drzewa te są niezastąpionym elementem wystroju prawie każdego ogrodu stylizowanego na ogród wiejski czy japoński.

Jak widać możemy je sadzić praktycznie wszędzie, a dobrze pielęgnowane będą cieszyć nas wspaniałym wyglądem w czasie wypoczynku. Mogą one sprawić, że wiosna w naszym ogrodzie zagości jeszcze piękniej, tysiącami białych, bądź różowych kwiatów.

 

 Warunki uprawy:

 Mrozoodporność - zadowalająca, tolerancja co do stanowiska - od słonecznego do cienistego i w stosunku do zasobności gruntu również, powoduje, że można ją bardzo polecać.

 Roślina wolno rosnąca, nie wymaga przycinania.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 3-litrowych. Mają wysokość ok. 60-80 cm.