Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Alpejski ogród - zestaw 3 hortensji - MEGA PROMOCJA!!!

Dostępność:
Mega promocja - zestaw trzech hortensji w rewelacyjnej cenie!

Niespotykana odmiana o niewiarygodnie długich kwiatostanach  i ogromnych liściach...

Hortensja wiechowata LEVANA

Hydrangea paniculataRzadko spotykana odmiana hortensji wiechowatej, zakwitającej na nowych pędach, charakteryzującej się niezwykle długimi, dorastającymi do 50 cm długości białymi pióropuszami kwiatostanów. Wyrastają one na sztywnych pędach i nawet po deszczu utrzymują pionowy pokrój. Zakwita pod koniec lipca i kwitnie do września - października.
Bardzo długie kwiatostany rozłożone są równomiernie na całym krzewie, sprawiając wrażenie gigantycznego bukietu. W czasie kwitnienia krzew ściąga nie tylko wzrok, ale i motyle, które zwabiane są delikatnym zapachem.

Ozdobne są również ogromne (jak na hortensję), soczyście zielone, z pofalowanym marginesem liście, które podkreślają obficie rozkwitające kwiatostany.
Odmiana polecana do średnich i dużych ogrodów ze względu na rozmiary, gdzie może być wyeksponowana w całej swej okazałości. Gatunek silnie rosnący, osiąga wysokość od 3 do 4 metrów.

 
Cukierkowa...
Hortensja wiechowata Sweet Summer 'Bokrathirteen'
Hydrangea paniculata

Nowa odmiana, cenna ze względu na intrygujący, zmienny koloryt olbrzymich kwiatostanów i długi okres kwitnienia!

Poniżej filmik przedstawiający tę piękną hortensję.

 

   Kwitnie na pędach tegorocznych bardzo wcześnie - od lipca do jesieni. Kwiaty duże, wiechowate, najpierw zielonobiałe, później długo białe, zmieniające koloryt na różowy i różowo zielony u schyłku kwitnienia - jesienią. Kolor kwiatów może różnić się w zależności od rodzaju ekspozycji, klimatu i gleby.

Są bardzo dekoracyjne, długość kwiatostanu może dochodzić nawet do 30 cm!

Kwiaty utrzymują się na sztywnych łodygach, dzięki czemu nie wymagają podpierania.

Odmiana o średnim tempie wzrostu, dorasta do 120-150 cm wysokości.

 

Odmiana o gigantycznych kwiatach...

Hortensja bukietowa 'Renhy' VANILLE FRAISE

Hydrangea paniculata


Odmiana dla każdego kolekcjonera, o pięknym krzewiastym pokroju do 2 m wys. i 1,5 m szer.

Liście ma zielone, szorstkie, piłkowane.

 Ale prawdziwą ozdobą tej odmiany są przepiękne,   wielkie wiechy kwiatostanowe najpierw białe, później w odcieniach różu.

 Na wiosnę warto przyciąć pędy nad 1-3 oczkiem w celu uzyskania ładnego pokroju krzewu i uzyskania olbrzymich kwiatostanów do 30 cm długości, oraz obfitego kwitnienia.

 Zachęcamy do zakupu tej niezwykłej odmiany -brązowej medalistki targów Plantarium i zdobywczyni pierwszej nagrody na wystawie Salon du Vegetal we Francji.

W naszej ofercie hortensje ukorzenione w pojemnikach 3-5-litrowych. Wiosną już odpowiednio przycięte, gotowe do posadzenia.