Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Yucca filamentosa COLOR GUARD Juka /C12 *K13

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 238,89 zł / szt. 258,00 zł / szt.

Trójbarwna rozeta liści...

Yucca Filamentosa "Color Guard"

mrozoodporna do -32°C


 Jest egzotycznym gatunkiem z uwagi na jej pięknie wybarwione liście. Wprowadzi do Twojego ogrodu żywe barwy, nikt nie przejdzie obojętnie obok tej piękności...


To wyjątkowa, zimozielona bylina o egzotycznym pokroju.

Atutem tej rośliny jest  trójkolorowe zabarwienie liści zebranych w rozetę, które osiągają  długość  ok. 60 cm !


Roślina ta dorasta do 75cm wysokości, a jej okazały i obfity kwiatostan aż do 1,5 - 2,5 m !!!

 

 Roślina dość łatwa w uprawie, choć ma pewne wymagania co do gleby i nasłonecznienia. Gatunek ten preferuje próchniczną glebę i co ważne o dużej zawartości wapna, przepuszczalną, o niedużej wilgotności. Znosi nawet okresowe susze.

 Lubi miejsca słoneczne. Jest mrozoodporna - wytrzymuje temperatury do - 32 stopni Celsjusza, jednak na zimę młode rośliny należy zabezpieczyć przed silnymi mrozami przykrywając korzenie liśćmi lub gałązkami świerka.

 

Sadzonka kwitnie tylko raz, ale nie należy się tym przejmować, ponieważ roślina ta wytwarza dużą liczbę rozet, które się  ukorzeniają i kwitną nadal.

Kwiat jukki jest naprawdę niezwykły. Są to liczne, efektowne dzwonki o średnicy 5-7 cm zebrane w wiechę, które rozwijają się pod koniec czerwca i lipiec.

 Kwiaty przepięknie pachną.

 

Zastosowanie: Można jukkę sadzić pojedynczo lub grupami na trawniku lub suchych, stepowych partiach ogrodu. Niezwykle interesująco prezentuje się w ogródku żwirowym, skalnym czy nowoczesnym. Nadaje się też do sadzenia w dużych pojemnikach i na kwiat cięty - cięcie wykonuje się gdy połowa kwiatów w kwiatostanie jest rozwinięta. 

 

W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w pojemnikach 12-litrowych.

Poniżej przykładowy okaz w sierpniu.