Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Żurawka SOLAR ECLIPSE Heuchera

Dostępność:

Unikatowa

Żurawka Solar Eclipse

Heuchera

Jedyna w swoim rodzaju, nie ma drugiej heucherelli o takiej kolorystyce liści, która zachowuje intensywne kolory również w zimie. Rozmiary kępy to wysokość 25 cm i ok. 40 cm średnicy. Kwiatostany górują nad rośliną na wysokości ok. 40 cm. Odmiana atrakcyjna z dużych, bordowobrązowych liści z zieloną obwódką; jesienią jeszcze piękniej się wybarwia, kolory są intensywniejsze. Kwiaty kremowobiałe, ukazują się od czerwca do sierpnia. 

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzieki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.

Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasachŻurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną !

Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako kontrastowe uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych. Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń kolorystycznych nawet na dużych powierzchniach !!!

 

Rady ogrodnika:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.W naszej ofercie rośliny w pojemnikach 1-litrowych.