Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Żurawka AUTUMN LEAVES Heuchera

Dostępność:

Kolorowy akcent

Żurawka AUTUMN LEAVES

Heuchera

Atrakcyjna odmiana tworząca zwarte, gęste, dość niskie kępy do 35 cm wysokości. Liście o niespotykanej fakturze, duże około 6-10 cm. Ich kolor jest bardzo zmienny, w odcieniach czerwieni, pomarańczu, zieleni, a wiosną również różu. Okres kwitnienia przypada na czerwiec - lipiec. Kolor kwiatów biały.

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzieki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.

Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasachŻurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną ! 

Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako kontrastowe uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych. Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń kolorystycznych nawet na dużych powierzchniach !!!

 

Rady ogrodnika:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca słoneczne i półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.

 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w pojemnikach 1-litrowych.

Poniżej przykładowa sadzonka w sezonie.