Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Żurawka CHERRY COLA Heuchera /P12 *7F

Dostępność:

Czerwony akcent...

Żurawka CHERRY COLA

Heuchera

 Interesująca kolorystycznie odmiana o uroczych, rdzawoczerwonych liściach. Dorasta do 20 cm wysokości, tworząc zwarte kępy o średnicy około 35 cm. Od czerwca do września pojawiają się intensywnie czerwone kwiaty zebrane w luźne wiechy wysokości 45 cm, które nadają się też do cięcia.

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzieki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.

Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasach. Żurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną. 

Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako kontrastowe uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych. Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń kolorystycznych nawet na dużych powierzchniach.

 Rady ogrodnika:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby i szkodniki,

- bardzo odporna na mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.

 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w pojemnikach o średnicy 12 cm.