Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Żurawka amerykańska PALACE PURPLE Heuchera americana /C2 *7F

Dostępność:

Purpurowe akcenty...

Żurawka amerykańska Palace Purple

Heuchera americana

Wytrzymała odmiana pochodząca z Ameryki Północnej.

Ta ceniona za kolor żurawka ma piękne, bordowo-brązowe liście o metalicznym połysku. Daje świetny kontrast z jaśniejszymi kwiatami i liśćmi ! 

Kwiatostany żurawki składają się z drobnych, pachnących kwiatów, które wyglądają z daleka jak wonny obłok unoszący się nad bujnymi liśćmi o efektownej strukturze (V-VII). W miarę upływu lat - żurawka rozrasta się szeroko, zachowując swój poduszkowaty pokrój. Liście rosną nie wyższe niż do 30cm, natomiast kwiatostany dorastają do 70cm wysokości ! 

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzięki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.

Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasach, które wzbogaca zapachem swych kwiatów.

Białe i kremowe kwiaty oraz liście z jasnymi marginesami tworzą doskonałe kontrasty, podobnie jak srebrzyste i żółtozielone liście i kwiaty. 

Żurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną ! 

Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako kontrastowe uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych. Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń kolorystycznych nawet na dużych powierzchniach !!!

Warunki uprawy:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca słoneczne i półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.

 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.