Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Żurawka drżączkowa Heuchera brizoides

Dostępność:

Żurawka drżączkowa

Heuchera brizoides

Cenna roślina okrywowa tworząca zwarte poduchy zielonych, sercowatych, klapowanych liści wyrastających na długich ogonkach liściowych.

Kwiaty różowo-czerwone, o intensywnym odcieniu, zebrane w luźne wiechy, pojawiają się już w maju i pozostają dekoracyjne do przełomu lipca i sierpnia.

Kwiatostany żurawki składają się z drobnych, pachnących, dzwonkowatych kwiatów, które wygladają z daleka jak obłok unoszący się nad bujnymi liśćmi o efektownej strukturze.

W miarę upływu lat - żurawka rozrasta się szeroko, zachowując swój poduszkowaty pokrój. Liście rosną nie wyższe niż do 30cm, natomiast kwiatostany dorastają do 60 cm wysokości !

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzięki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.
Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasach, które wzbogaca zapachem swych kwiatów.
Żurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami, np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną. Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych.

Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń nawet na dużych powierzchniach !!!

Warunki uprawy:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca słoneczne i półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.

 

W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w pojemnikach 0,5-litrowych.