Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Żurawka GALAXY Heuchera

Dostępność:

Kolorowy akcent

Żurawka GALAXY

Heuchera

Nowa odmiana o pięknych, dużych, skórzastych liściach delikatnie pofalowanych. Z początkiem rozwoju liście są jasnoczerwone, z czasem ciemnieją, nabierając ciemnego, prawie czerwonoczarnego wybarwienia z widocznymi jaśniejszymi plamkami.  Liście pod spodem są jaśniejsze. Bylina dorasta do 30 cm wysokości, tworząc zwarte kępy o średnicy około 35 cm. Od maja do lipca pojawiają się białe kwiaty, zebrane w luźne wiechy wysokości 45 cm, które nadają się do cięcia.

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzieki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.

Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasachŻurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną ! 

Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako kontrastowe uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych. Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń kolorystycznych nawet na dużych powierzchniach !!!

 

Rady ogrodnika:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.

 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w pojemnikach 1-litrowych.

Poniżej przykładowa sadzonka w sezonie.