Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Żurawka MARMALADE Heuchera

Dostępność:

Kolorowe akcenty

Żurawka MARMALADE

Heuchera

 Niezwykle piękna i mocna odmiana o energicznym wzroście, atrakcyjna przez cały sezon. Dekoracyjna z błyszczących, mocno pofalowanych, wielokolorowych liści. Rośnie w gęstych kępach, dorasta do wysokości 25 cm, z kwiatami 40 cm, a rozrasta się na szerokość 45 cm. Kwitnie od maja do lipca kremowobiałymi kwiatami na wyprostowanych, sztywnych, lekko owłosionych pędach. To zimozielona, mrozoodporna, żywotna i łatwa w uprawie bylina.

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzieki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.

Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasachŻurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną ! 

Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako kontrastowe uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych. Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń kolorystycznych nawet na dużych powierzchniach !!!

 

Rady ogrodnika:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca słoneczne i półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.

 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w pojemnikach 1-litrowych.
Poniżej przykładowa sadzonka w sezonie.