Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Żurawka GINGER ALE Heuchera

Dostępność:

Kolorowe akcenty

Żurawka GINGER ALE

Heuchera

Ta ceniona odmiana żurawki ma liście o wyrazistym zabarwieniu - bursztynowe z białym marmurkiem, z czasem lekko przebarwiające się na oliwkowozielony, a od spodu niezmiennie różowy kolor. Odmiana tworzy zwarte kępy dorastające do 25 cm wysokości i tej samej średnicy. Kwitnie od maja do lipca kremowobiałymi kwiatami na wyprostowanych, sztywnych, lekko owłosionych pędach, które osiągają około 45 cm wysokości. To zimozielona, mrozoodporna, żywotna i łatwa w uprawie bylina.

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzieki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.

Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasachŻurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną ! 

Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako kontrastowe uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych. Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń kolorystycznych nawet na dużych powierzchniach !!!

 

Rady ogrodnika:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca słoneczne i półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.

 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w pojemnikach 1-litrowych.

Poniżej przykładowa sadzonka w sezonie.