Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Żurawka SWEET TEA Heuchera /P12

Dostępność:

Kolorowy akcent...

Żurawka SWEET TEA

Heuchera

To ciekawa, wartościowa odmiana o zwartym, kępiastym pokroju osiągająca około 40 cm wysokości. Cechuje się powcinanymi, dłoniastymi pomarańczowo-herbacianymi liśćmi, które latem ciemnieją, a jesienią zmieniają zabarwienie znowu na jaśniejsze.

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzieki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.

Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasach. Żurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną ! 

Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako kontrastowe uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych. Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń kolorystycznych nawet na dużych powierzchniach !!!

 

Rady ogrodnika:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.

 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w pojemnikach o średnicy 12 cm.