Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Żylistek wysmukły MARMORATA Deutzia gracilis C2/30cm

Dostępność:

Marmurkowy

Żylistek wysmukły MARMORATA

Deutzia gracilis

Interesująca, niespotykana odmiana żylistka o ozdobnych liściach, kwiatach i karłowym, zwartym pokroju.


 Liście bardzo dekoracyjne cały sezon: marmurkowe, kremowo-biało-zielone, lancetowate, z ząbkowanymi brzegami, ułożone naprzemianlegle wzdłuż pędów, ozdabiają krzew także poza okresem kwitnienia.

Kwiaty białe, pojedyncze, pięciopłatkowe, o pięknym kształcie, pachnące, zebrane w kwiatostany, V-VI. Przyciągają motyle i pszczoły.

Żylistek kwitnący niezwykle obficie i długo, tworzy wiosną niezapomniany widok, dlatego warto w swoim ogrodzie mieć ten niewymagający i efektowny krzew, który na pewno zwróci na siebie uwagę nie tylko w okresie kwitnienia.

To karłowy, gęsty krzew dorastający do 1 m wysokości.

Nadaje się doskonale do małych ogrodów, do nasadzeń pojedynczych oraz na barwne akcenty pośród innych roślin kwitnących wczesnym latem.

Delikatne i pachnące kompozycje tworzą żylistki z białymi tawułami, purpurowymi pęcherznicami, perukowcami i kolkwicją chińską, natomiast posadzone obok ciemnofioletowych lilaków wywierają mocne wrażenie ze względu na intensywny zapach i barwę całej aranżacji.

Żylistki stanowią również dobre tło dla bylin, szczególnie efektownie prezentują się na ich tle niebieskie i ciemnoczerwone kosaćce oraz ostróżki i piwonie, które w tym sąsiedztwie rozwijają pełnię swojego uroku.

Warunki uprawy:

- łatwe w uprawie,

- miejsce słoneczne lub półcieniste,

- preferują podłoże przepuszczalne, zasobne w humus i lekko wilgotne,

- cięcie przeprowadzać bezpośrednio po kwitnieniu w celu pobudzenia do wzrostu nowych pędów, które zakwitną w następnym sezonie, a polega ono na  skróceniu gałązek tuż pod kwiatostanami,

- odporne na choroby i szkodniki,

- mrozoodporny.

 

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka o wysokości około 30 cm ukorzeniona w pojemniku 2-litrowym.