Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Żylistek wysmukły VARIEGATA Deutzia gracilis C3/30cm *23

Dostępność:

Z żółtym marginesem...

Żylistek wysmukły VARIEGATA

Deutzia gracilis

Interesująca, niespotykana odmiana żylistka o ozdobnych liściach, kwiatach i karłowym, zwartym pokroju.
 Liście bardzo dekoracyjne cały sezon: młode - jaskrawożółte, starsze - żółto-kremowo-zielone, lancetowate, z ząbkowanymi brzegami, ułożone naprzemianlegle wzdłuż pędów, ozdabiają krzew także poza okresem kwitnienia.

Kwiaty białe, pojedyncze, pięciopłatkowe, o pięknym kształcie, pachnące, zebrane w kwiatostany, V-VI. Przyciągają motyle i pszczoły.

 

Żylistek kwitnący niezwykle obficie i długo, tworzy wiosną niezapomniany widok, dlatego warto w swoim ogrodzie mieć ten niewymagający i efektowny krzew, który na pewno zwróci na siebie uwagę nie tylko w okresie kwitnienia.

To karłowy, gęsty krzew dorastający tylko do około 50 cm wysokości.

Nadaje się doskonale do małych ogrodów, do nasadzeń pojedynczych oraz na barwne akcenty pośród innych roślin kwitnących wczesnym latem.

Delikatne i pachnące kompozycje tworzą żylistki z białymi tawułami, purpurowymi pęcherznicami, perukowcami i kolkwicją chińską, natomiast posadzone obok ciemnofioletowych lilaków wywierają mocne wrażenie ze względu na intensywny zapach i barwę całej aranżacji.

Żylistki stanowią również dobre towarzystwo dla bylin, szczególnie efektownie prezentują się na ich tle niebieskie i ciemnoczerwone kosaćce oraz ostróżki i piwonie, które w tym sąsiedztwie rozwijają pełnię swojego uroku.


Warunki uprawy:

- łatwe w uprawie,

- miejsce słoneczne lub pół cieniste,

- preferują podłoże przepuszczalne, zasobne w humus i lekko wilgotne,

- cięcie przeprowadzać bezpośrednio po kwitnieniu w celu pobudzenia do wzrostu nowych pędów, które zakwitną w następnym sezonie, a polega ono na  skróceniu gałązek tuż pod kwiatostanami,

- odporne na choroby i szkodniki,

- mrozoodporny.

 

Przedmiotem sprzedaży jest rozkrzewiona sadzonka o wysokości około 30 cm ukorzeniona w pojemniku 3-litrowym. 

Poniżej przykładowa sadzonka w maju.